کالکشن 2020 Gucci

منتشر شده در تاریخ

بررسی کالکشن لباس برند معروف ایتالیایی گوچی را بهار و تابستان سال 2020

کالکشن بهار تابستان برند گوچی

الساندرو میکله، طراح معروف و ارشد برند گوچی، یکی از جذاب‌ترین و متفاوت‌ترین کالکشن‌ها را رونمایی کرد. قبل از آنکه این کالکشن فوق‌العاده را بررسی کنیم، لازم است یادآوری کنیم که این کالکشن از محصولات گوچی، Ready to Wear (یعنی لباس‌های آماده پوشش) بوده است.

فضای کت واک کالکشن

طرح‌های الساندرو میکله به جریان سازی و خلاقیت شهرت دارند. اما این کت واک این کالکشن و مخصوصا شروع آن را، عجیب ترین نمایش میکله در نظر گرفت. در یک لحظه مشاهده مینیم که همراه با موسیقی خاصی همه جا کاملا قرمز می شود و خطوط سفید بر روی راهرو ظاهر میشود. بعد از آن ۲۱ مدل را می بینیم که همگی یونیفرم سفید مخوف و ترسناکی بر تن کرده اند، و در انتها، به یکباره همه چیز قطع می شود و تاریکی مطلق همه جا را در بر میگیرد. سپس صحنه روشن میشود و کت واک اصلی به نمایش گذاشته می‌شود.

نماد کالکشن گوچی 2020

این‌بار هم مانند سال های گذشته، با تاکید بر چند المان تقریبا ساده و کوچک، به عنوان یک نوعی امضا برند برای این کالکشن قرار داده شد. هر سال بسیاری از برند های معروف مخصوصا برند گوچی که بر روی برندینگ حساب ویژه ای باز کرده اند، نماد خاصی وجود دارد. در کالکشن بهار تابستان 2020 گوچی، دو المان خیلی ساده، به نسبت پر رنگ تر از بقیه بودند. یکی از آنها برش های خاص بر روی لباس که به صورت تکراری بر روی تعدادی از لباس ها وجود داشت و دیگری زنجیرهای مخصوص عینک‌های آفتابی بوند که به شکل اغراق آمیزی، بزرگ و قابل توجه طراحی شده بودند.

______________________________________________________________________________________________________________

رنگ‌های کالکشن

در این کالکشن جدید، اولین چیزی که برای طرفداران گوچی جالب توجه بوده رنگ‌ها است. رنگ مشکی در این کالکشن به شکل جالب توجهی مورد استفاده قرار گرفت. این در حالی است که می دانیم که گوچی به نسبت کمتر از رنگ های تیره مخصوصا مشکی استفاده می کند. همچنین رنگ‌ها نسبت به طراحی های گذشته گوچی یکدست‌تر شده بودند. همیشه به رنگ های ترکیبی گوچی عادت کرده بودیم، امسال هم تقریبا به همین صورت بود اما بیش از نیمی از طرح‌ها با رنگ‌های نسبتا یکدست تری طراحی شده بودند.

دهه 70 و 90

در این مجموعه از طراحی ها، در عین جدید و مدرنیته بودن و همچنین به طور خاصی متفاوت بودن، ادای دینی به گوچی دهه ۷۰ و همینطور دهه ۹۰ با طراحی تام فورد داشتند. المان‌های متفاوت این طراحی‌ها را به گوچی کلاسیک نزدیک تر کرده، از برش ها و الگوهای متفاوت و کلاسیک خیاطی، تا حذف شدن پرینت‌ها.

______________________________________________________________________________________________________________

نویسنده

Zoya


شما میتوانید این مطلب و مطالب مشابه را در پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.


۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *