پوشاک و منسوجات در انقلاب صنعتی

منتشر شده در تاریخ

انقلاب صنعتی جنبشی است که در قرن هجدهم در انگلستان آغاز شد و به سرعت در سراسر اروپا و آمریکای شمالی گسترش یافت. این جنبش با تغییراتی در فناوری که تجارت را افزایش داد و زندگی شهروندان را در این فرآیند آسان‌تر کرد، سروکار داشت. انقلاب صنعتی همه بخش‌های زندگی از جمله تولید مواد غذایی، منسوجات و به‌ویژه پوشاک را تحت تأثیر قرار داد. سبک زندگی مردم در نتیجه انقلاب تغییر کرد و صنعت پوشاک از آن زمان دیگر به این شکل نبود.

قبل از انقلاب صنعتی

قبل از انقلاب صنعتی، بیشتر جامعه حول محور افرادی بود که لباس های خود را می ساختند. آنها لباس های خود را سجاف می کردند و می دوختند و هر لباسی را که خراب یا پاره می شد تعمیر می کردند. مردم فقط چند لباس برای گذراندن آن داشتند و از این چند لباس استفاده زیادی می کردند. مدل کسب و کار زیادی برای پوشاک وجود نداشت، زیرا تولید آن زمان زیادی می برد و نیازی بود که اکثر مردم به سادگی از عهده آن بر می آمدند.

در آغاز انقلاب صنعتی

انقلاب به طور جدی با نساجی شروع شد. تعدادی از اختراعات جدید به معنای تقاضای نیروی کار بود. از آنجایی که کارخانه‌ها ماشین‌های کاملاً جدیدی داشتند که پنبه را با سرعت بیشتری می‌بافند و تولید می‌کردند، به افراد بیشتری برای سازماندهی پارچه‌ها، کارکرد ماشین‌ها و تسهیل کل فرآیند نیاز داشتند. این امر باعث افزایش کسب و کار شد و باعث شد مردم خانه های خود را اغلب برای کار ترک کنند. در آغاز نهضت را انگلستان رهبری می کرد، زیرا آنها دسترسی بیشتری به آهن داشتند و می توانستند تعدادی از مایحتاج خود را از مواد خام تولید کنند.

شرایط کارخانه

کار در دوران انقلاب صنعتی طاقت فرسا و خطرناک بود. قوانینی که امروزه برای حمایت از افراد در حین زایمان وجود دارد، در آن زمان ها وجود نداشت. پنبه یکی از طاقت‌فرساترین و خطرناک‌ترین زمینه‌های کاری بود، زیرا آن کارگران در معرض ساعات طولانی کار بودند. لباس‌های انقلاب صنعتی در شرایطی ساخته شد که مردم ساعت‌های طولانی را در کارخانه‌های بدون پنجره سپری می‌کردند، در حالی که گرمای باورنکردنی را از ماشین‌های بخار تحمل می‌کردند. بسیار معمول بود که مردم بیش از 12 ساعت در روز کار کنند، حتی کودکان 9 یا 10 ساله.

پیشرفت فناوری در طول انقلاب صنعتی

انقلاب صنعتی با جهش هایی در فناوری مشخص شد. این واقعیت ساده که پنبه به جای ابزارهای سنتی با ماشین بخار تولید می شد، بهره وری را به طور تصاعدی افزایش داد. جنی چرخان به شروع انقلاب صنعتی کمک کرد، به دلیل مقدار پارچه ای که می توان از پنبه درست کرد، که امکان تولید لباس های انقلاب صنعتی و سایر لوازم را فراهم می کرد.

بعد از انقلاب صنعتی

پس از انقلاب، شهرها به سرعت رشد کردند. مردم مناطقی از زمین های گسترده را ترک کردند و شروع به سکونت در شهرهای شلوغ کردند تا در کارخانه ها کار کنند. در واقع، این شهرها سریع‌تر از آنچه که می‌توانستند رشد کردند، که باعث شد در زاغه‌ها و خانه‌های مسکونی زندگی کنند. تعدادی از صنایع را تغییر داد، زیرا مردم به دنبال راه هایی برای تولید سریعتر و کارآمدتر اقلام بودند. مدل‌های کسب‌وکار با انقلاب تغییر کرد، همانطور که شیوه زندگی مصرف‌کنندگان تغییر کرد.

تأثیرات انقلاب صنعتی بر صنعت پوشاک

بزرگترین تغییر انقلاب صنعتی در صنعت پوشاک این بود که مردم بیشتر از مد آگاه شدند و شروع به خرید لباس برای سبک و نه ضروری کردند. قبل از انقلاب، مردم لباس‌های خودشان را درست می‌کردند و فقط به اندازه کافی برای گذران زندگی داشتند. از زمان انقلاب صنعتی تا امروز، حتی افراد متوسط ​​هم برای مناسبت‌های مختلف لباس‌های مختلفی دارند و صرفاً به دلیل سلیقه خود به خرید لباس ادامه می‌دهند. ساختار اجتماعی محل کار نیز در نتیجه انقلاب صنعتی تغییر کرد، زیرا قوانینی به تصویب رسید که به افراد اجازه می‌دهد روزهای مرخصی، ساعات محدود و شرایط معقول را دریافت کنند. علاوه بر این، قوانین کار کودکان تصویب شد که از افرادی که در سن کار نیستند محافظت می کند. انقلاب صنعتی تغییراتی را آغاز کرد که بر شیوه زندگی بیشتر جهان تأثیر می گذارد.

منبع : ترجمه مقاله سایت www.blankstyle.com

نویسنده

Zoya


شما میتوانید این مطلب و مطالب مشابه را در پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.


۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *