هر آنچه باید یک طراح لباس عروس حرفه ای بداند

منتشر شده در تاریخ

از جمله زیر شا خه های مرتبط باصنایع لباس وپوشاک می توان طراحی لباس عروس را نام برد که در عین حال یکی از جذابترین و پر درامد ترین ها در مشاغل دنیاست.قطعا در کنار مشکلات و سختی های این رشته صبروتلاش علاقه شما نیز از شما یک طراح حرفه ای میسازد.

 • از مواردی که برای حرفه ای شدن باید بدانید :
 • رسم الگوهای اولیه لباس عروس و ملزومات آن
 • الگوسازی و کار با الگوهای کامپیوتری
 • تکنیک های خیاطی و الگوهای پیچیده آن
 • آشناییبا انواع پارچه های لباس عروس و تورهای آن

همچنین تزیین لباس عروس یک امر بسیار تاثیر گذار در زیبایی و جذب آن می باشد که برای حرفه ای شدن باید مهارت لازمه را کسب کنید.طراحان لباس در فضای مجازی علاوه بر اینکه می توانند از کارهای دیگران ایده بگیرند میتوانند با اشتراک گذاشتن طرحهای خود دیگران را از هنر خود مطلع کنند و هم چنین زمینه ای برای کسب در امدشان فراهم شود.

پس یک طراح لباس عروس ابتدا باید یک شناخت کاملی نسبت به انواع پارچه ها و مدلهای متناسب با آن پارچه را پیدا کند و سپس نحوه انواع طراحیهای متناسب با انواع افراد را فرا گیرد تا بتواند با توجه به نکاتی از جمله:نوع پارچه، مشخصات و ویژگیهای ظاهری عروس از قبیل کوتاه قد یا بلند قد بودن او، لاغری و یا چاقی او طراحی لباس عروس به نحو شایسته ای انجام دهد.

طراحی لباس عروس به این صورت است که شما در ابتدا باید توانایی به تصویر کشیدن ایده موجود در ذهن تان را داشته باشید. حال ایجاد این طرح هم میتواند به صورت دستی باشد و هم میتواند با استفاده از رایانه باشد. یک طراح لباس عروس همواره باید به روز باشد و با روند مد روز پیش رود. یک طراح لباس عروس نباید از بازار کار غافل باشد و همواره باید بازار کار خود را توسعه دهد که این امر مستلزم برنامه ریزی میباشد. از جمله مواردی که در طراحی لباس عروس بسیار نمود پیدا میکند همکاری به صورت تیمی میباشد.یک طراح لباس عروس باید بتواند از دیدگاه فنی، طراحی را به درستی درک کند و مشخصات فنی و لازم را برای طرح و الگوهای تولید اعمال نماید. طراح لباس عروس در صورتیکه از بازار هدف و سلائق مشتریان آگاه نباشد به هیچ عنوان نمیتواند به موفقیت برسد.

مساله بسیار مهمی که یک طراح لباس عروس باید به آن توجه کند، در نظر گرفتن جزییات میباشد. درست است که تصویر سازی و پیاده کردن طرح موجود در ذهن به نحو مطلوب بسیار مهم و کلیدی میباشد ولی همه چیز نیست. یک طراح لباس عروس باید به تمام جزییات و ریزه کاریها از قبیل تزیینات پارچه های توری و سایر تزیینات توجه کافی داشته باشد. امور مالی ، بازاریابی و فروش از جمله موارد ضروری در صنعت طراحی لباس عروس میباشند در صورتی که میخواهید در کنار لذتی که از شغل طراحی لباس عروس می برید از درآمد کافی ای هم برخوردار باشید لازم است که از شم تجاری خوبی برخوردار باشید و درک درستی از کسب و کار داشته باشید. یک طراح لباس عروس باید در کنار روحیه رقابتی ای که دارد از طرحهای ناب و مبتکرانه برخوردار باشد تا همیشه در صنعت طراخی لباس عروس پیشرو باشد.

  اگر تاریخچۀ مد و طراحی را به خوبی بشناسید، می توانید درک بهتری از این دنیای گسترده و تغییراتش پیدا کنید. همچنین، می توانید از ترندهای گذشته الهام بگیرید و برخی از عناصر آن ها را نیز در کارتان دخیل کند.تقلید نکنید، ولی در کارهای طراحان بزرگ و نامدار، به دنبال منبع الهام باشید.

چند مدل لباس عروس

 • لباس عروس مدل A-Line
 • لباس عروس فنردار
 • لباس عروس بوهمی
 • لباس عروس ستونی
 • لباس عروس مدل ماهی
  اگر انواع مدل لباس عروس و خصوصیات شان را بشناسید، می توانید بهترین مدل را برای عروس مورد نظرتان انتخاب کنید.

از جمله برندهای مشهور لباس عروس:

 • برند Bhldn
 • برند Carolina Herrera
 • برند David’s Bridal
 • برند Oscar de la Renta

ودر آخر اگر می خواهید در حوزۀ طراحی لباس عروس موفق باشید  بلکه باید به خوبی آموزش دیده باشید و ریزه کاری های این حرفه را به خوبی بشناسید. با یادگیری به شیوۀ درست ی توانید وارد بازار کار  این زمینه شوید و با طراحی زیباترین لباس ها، به کسب در آمد در این حوزه بپردازید.

نویسنده

negar maleki


شما میتوانید این مطلب و مطالب مشابه را در پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.


۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *