مراحل طراح لباس شدن

منتشر شده در تاریخ

شما می توانید سال ها دور و بر خانه های مشهور مد بچرخید و فشن شوهایی که در شهرتان اتفاق می افتد را ببینید، اما هنوز نمی توانید تصمیم بگیرید که آیا زمان آن رسیده که وارد این مسیر بشوید یا نه. حتی داشتن مدرک لیسانس یا کارشناسی مد هم دیگر نمی تواند تضمین کند که طراحی هایتان به صفحات مجله مد مثل وگ (Vogue) می رسد؛ طراح مد شدن به خلاقیت و اراده ای قوی برای موفقیت نیاز دارد.
چند نمونه از مراحلی که لازمه طراح لباس شدن هستند:

رفتن به کالج: شاید گرفتن مدرک مناسب همه نباشد، اما ممکن است گرفتن یک مدرک لیسانس چهارساله بهترین راه آموختن چم و خم کار به حساب آید.

ساختن یک پورتفولیو: یک فایل دیجیتالی از دستاوردهایتان در صنعت مد تاکنون بسازید و یک نسخه از آن را چاپ کنید تا بتوانید به مشتری هایتان نشان دهید.

غرق کردن خودتان در صنعت مد: صنعت طراحی آنقدر ظریف است که کمی خلاقیت می تواند همه چیز را عوض کند. در حین آماده شدن برای شغل طراحی، نگاه تیزبین تان را به مفاهیم و ترندهای طراحی بدوزید.

طراحان مد چه کارهایی انجام میدهند؟

زندگی یک طراح مد فقط حول ساختن لباس های پر زرق و برق نمی چرخد. بیشتر طراحان مد در گوشه های دنیای فشن در حال کار و مطالعه ترندهای مد، کشیدن طرح و انتخاب مواد برای استفاده در لباس های عادی که در فروشگاه های محل زندگیتان می بینید، هستند.
طراحان، زمان زیادی را صرف پژوهش در مورد تاریخچه مد و توسعه استایل ها بر اساس گزارش ترندها یا نتایج پژوهش های خودشان می کنند. این افراد حرفه ای، وقت بسیاری را نیز به دیدن شوهای تجاری و استفاده از طراحی به کمک کامپیوتر اختصاص می دهند تا طراحی های ساده دستی خود را به محصولات نهایی که برای عکاسی و نمایش آماده می شوند، تبدیل نمایند.
شما وقتی مسئول برند خودتان باشید، درگیر جنبه های کاری شغل طراحی نیز خواهید شد، یعنی برای انجام بسیاری از پژوهش ها و ابعاد بازاریابی مد به دستیار نیاز پیدا خواهید کرد.
بسیاری از طراحان، استودیوی اختصاصی خودشان را دارند، اما طراحان فریلنسری یا آزاد شاید با توجه به تقاضای شغلشان از جایی به جای دیگر نقل مکان میکنند.

کشیدن طرح: بیشتر ایده های بزرگ روی کاغذ شروع می شوند. داشتن نوعی آموزش هنری یا مهارت های خودآموز برای طراح شدن و همچنین دانش نحوه کشیدن بدن انسان جزء ضروریات است.

طراحی به کمک کامپیوتری (CAD): وقتی ایده اولیه چیزی که می خواهید روی کاغذ بکشید به ذهنتان رسید، باید تصوراتتان را با برنامه CAD دیجیتالی کنید. بعضی از طراحان تمام ایده های خود را روی بسترهای دیجیتال انجام می دهند.

تحقیقات درباره مد: قبل از طراحی اولین لباس تان، باید شیوه کار صنعت مد را به خوبی بدانید. پژوهش بخش بسیار مهمی از زندگی روزانه یک طراح است و باید تصمیم بگیرید که آیا این پژوهش را خودتان انجام می دهید یا به گزارش های دیگران از روندهای مد کفایت می کنید.


شما میتوانید این مطلب و مطالب مشابه را در پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.


۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *