فیلیپ لیم (Phillip Lim)

منتشر شده در تاریخ

فیلیپ لیم (متولد 16 سپتامبر 1973 با نام Pheng Lim) یک طراح مد آمریکایی با تبار چینی است که والدینش در طول نسل کشی کامبوج از تایلند به آمریکا مهاجرت کردند. لیم از سال 2000 تا 2004 در لیبل مد توسعه در لس آنجلس مشارکت داشت و در آن کار کرد. در پاییز سال 2005، او 3.1 Phillip Lim را با دوست و شریک تجاری Wen Zhou تأسیس کرد و نماینده خلاق شرکت شد.

شورای طراحان مد آمریکا به لیم در سال 2007 جایزه استعدادهای نوظهور در لباس زنانه را برای کارش در 3.1 Phillip Lim اهدا کرد. در سال 2012، او جایزه سواروسکی شورا را برای لباس مردانه دریافت کرد.
3.1 Phillip Lim برچسب مد لیم است.

برای مجموعه پاییز 2006 این خط، لیم قصد داشت “ظرافت خیابانی” را به طرح های خود تزریق کند. Laird Borrelli از Vogue کار او را به عنوان یک “لباس زیبا اما خنک” تحسین کرد که “بیش از حد تلاش نکنید”.
 او از کودکی مادرش را می دید که روزانه هجده ساعت در یک کارخانه پوشاک به عنوان خیاط کار می کرد. این چیزی بود که والدین فیلیپ هیچگاه برای او نمی خواستند. لیم هم هیچ گاه فکر نمی کرد که فشن برای او مناسب باشد. او در کالج در رشته تجارت درس خواند. اما پس از سه سال از آن خسته شد و به جای آن در رشته اقتصاد خانگی که شامل دوخت و دوز، پرستاری و … بود، فارغ التحصیل شد. با وجود اینکه او همیشه عاشق لباس بود، هیچ موقع به اینکه طراحی لباس بکند فکر نکرده بود؛ تا اینکه در سال 1999 در لس آنجلس در لاین پوشاک زنانه ای به نام ” پیشرفت ” شروع به کار کرد. در حال حاضر او پنج لاین لباس زنانه، یک لاین مردانه، یک لاین کودک ، یک لاین لباس شنا، یک لاین لباس زیر و حتی یک لاین دوستدار محیط زیست دارد که مردم را به ” سبز شدن” ترغیب می کند. 

لیم در سنین کودکی مشکلات زیادی را با مطابقت دادن محیط زندگی غربی تازه اش و فرهنگ آسیایی اش داشت.این دلیلی است بر اینکه طراحی های او ترکیبی از پیچیدگی و دلفریبی و  تداعی استایل خیابانی است. او حتی در وب سایت خودش، چیز هایی  که به او الهام بخشیده اند را برای دیدن عموم قرار می دهد.
در پنجمین سال فعالیت خود، این برند، که به خاطر ظرافت بی‌دردسر شیک و جوان‌گرایانه‌اش شناخته می‌شود، با فروشگاه‌هایی در نیویورک، لس‌آنجلس، توکیو و سئول، موفقیت‌های انتقادی و تجاری بسیار زیادی را تجربه کرد.
در 15 سپتامبر 2013، همکاری لیم با زنجیره خرده فروشی تارگت برای فروشگاه های منتخب تارگت در ایالات متحده آمریکا و کانادا آغاز شد. کلکسیون پاییزی شامل پوشاک و لوازم جانبی زنانه و مردانه با قیمتی بین 19.99 تا 299.99 دلار بود.

عصر تازه ای آغاز شده بود و مردم می خواستند لباس های جدید، هیجان انگیز و مد روز لیم را بدست بیاورند.
لباس هایی که آن دوران را بازتاب می کرد.
انواع بسیار متنوعی از این استایل وجود دارد؛ از هیپ هاپ گرفته تا پرپی و پانک. لیم این المان های خیابانی را وارد طرح های شیک خود کرد و لباس هایی خیره کننده خلق کرد.تمرکز او بیشتر روی خلاقیت های هنرمندانه است. قابلیت لیم بر ترکیب کردن استایل های مختلف با هم برای خلق چیزی تازه و شیک، دلیلی است بر آن که او در صنعت فشن بسیار موفق و ستودنی است.


شما میتوانید این مطلب و مطالب مشابه را در پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.


۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *