فشن آیکون های دنیای موسیقی

منتشر شده در تاریخ

فشن آیکون به چه معنا است

فشن آیکون ها fashion icons افراد معروفی هستند که تاثیرات چشمگیری بر روی پوشش افراد می‌گذارند، درواقع کلمه درستی که می‌توان برای آنها انتخاب کرد تاثیرگذاران مد است . در یک تعریف کلی آیکون به شخص یا چیزی گفته می‌شود که نماینده‌ی یا نمادی شایسته و مورد احترام از یک مفهوم یا یک چیز خاص باشد و فشن ‌آیکون‌ها به ترند یا fashion leaders مشهور هستند.این افراد تفکر و سلیقه‌ی خاصی در نوع پوشش هستند که باعث جاودان شدن نام آنان می‌شود آنها با ظاهر های خاص خود قدرت تاثیرگذاری بر روی پوشش مردمان دارند.این افراد اکثرا سلبریتی‌ها، خوانندگان یا مدل های مشهور هستند که به کمک استایلیست‌ها، عکاسان مد و فشن، مجلات، نویسندگان و خبرنگاران با استایل های جنجال برانگیزشان همیشه در صدر اخبار مد و فشن هستند و استاندارد های زیبایی را تغییر می دهند.

فشن آیکون‌ها را چه کسی انتخاب می‌کند

در گذشته افراد بسیار معدودی به آیکون یا نشانه های زیبایی و استایل شهرت داشتند و بر اساس میزان تاثیرگذاری و جاودانه بودن استایل آنان بر روی دنیای مد و فشن و مردمان تصمیم گیری می‌شد. برای مثال مرلین مونروmarelyn Monroe  بازیگر، مدل و خواننده با استایل های زیبا و فرم بدن خاصش به فشن آیکون سال های ۱۹۵۰ آمریکا شهرت یافت . امروزه انجمن غیر دولتی طراحان آمریکا یا cfda در کنار برگزاری هفته‌ی مد نیویورک، وظیفه‌ی اهدای جوایز به برترین طراحان لباس زن و مرد و تاثیرگذارترین افراد از جمله فشن آیکون‌ها را در این صنعت عهده دارد.در ادامه تاثیرگذاران مد دنیای از صنعت موسیقی را معرفی میکنیم.

مایکل جکسون MICHEAL JACKSON

 او یکی از مهمترین فشن آیکون های موسیقی دهه هشتاد میلادی به حساب می‌آید.شهرت او به قدری زیاد بود که چه در زمان زندگی خود و چه در حال حاضر افرادی در جهان هستند که نه تنها طرفدار پروپاقرص او می‌باشند بلکه از استایل های منحصر به فرد او بی برو برگرد پیروی می‌کنند.حتی جراحی های زیبایی او باعث شد خیلی از افراد به پیروی از او دست به چنین عمل هایی بزنند که شاید کمی شبیه کسی شوند که الگوی زندگیشان است.ترانه های او، رقصیدنش و نحوه لباس پوشیدنی که مختص خودش بود، او را از تمام همدوره ای هایش متمایز کرده بود.آیکون های اصلی استایل او عبارتند از : دستکش پر نگین، شلوار کوتاه مشکی، عینک آفتابی و …

مدونا MADONNA

مدونا یکی دیگر از تاثیرگذاران مد مهم دهه هشتاد  به حساب می‌آید که دختران جوان زیادی از او پیروی می‌کردند.موزیک ها و ویدیو های جنجالی او به اندازه کافی پرطرفدار بود ولی چیزی که مدونا را نیز متمایز می‌کرد زیبایی بی نقص او بود.مدونا شمایلی را در دهه هشتاد به تصویر می‌کشید که در آن زمان زیبایی مطلق بود.ابروهای دست نخورده و خال صورت او از شاخصه های مهم و آیکونیک ترین ویژگی های او به حساب می‌آمد.در کنار خصوصیات ظاهری، نحوه لباس پوشیدن و هنجارشکنی هایش نیز وجه تمایز مهمی به حساب می‌آمد.او اولین کسی بود که برای کنسرت هایش بادی و سوتین مخروطی پوشید.

دیوید بوئی DAVID BOWIE

او راک استار محبوب دهه ۷۰ میلادی است که رنگ چشمانش با هم متفاوت است و از مهمترین فشن آیکون های موزیک راک به حساب می آید.دیوید بوئی یک هنرمند هنجارشکن بود که در استایل و لباس پوشیدنش جنسیت را در نظر نمی‌گرفت.همچنین همانند بسیاری از هنرمندان این سبک سعی داشت تا لباس های منحصر به خودش را انتخاب کند.رنگ مو، سبک آرایش و لباس پوشیدنش او را تبدیل به یک فشن آیکون فراموش نشدنی در موزیک و دنیای فشن کرده است.

شر CHER

این خواننده پاپ دهه ۷۰ میلادی یک ستاره واقعی دیسکو به حساب  می‌آید!از استایل ساده مشکی او گرفته تا لباس های  بی نظیر صحنه و استایل های منحصر به فرد او در میهمانی‌ها. شر یک هنرمند واقعی است زیرا هم در موسیقی و هم در تاثیر گذاری‌اش در فشن بی نقص عمل کرده است.

فردی مرکوریFREDDIE MERCURY

فردی یکی دیگر از تاثیرگذاران مد مهم دهه هفتاد است.راک استاری که با شوهایی که روی صحنه داشت و اعتماد به نفسش میلیون ها طرفدار داشت و دارد.لباس پوشیدن فردی نیز با شخصیت خود ستاینده اش همخوانی داشت؛ به طوری که ما او را با یک تاج و یک شنل مخمل قرمز به یاد می آوریم.او دارای شخصیتی آیکونیک بود به طوری که حتی می‌توانست با یک شلوار جین، زیرپوش و یک بازوبند تبدیل به یک فشن آیکون پرطرفدار در موسیقی و فشن شود.در فیلم Bohemian Rhapsody که امسال از برندگان جایزه اسکار نیز برد، سبک زندگی و پوشش این هنرمند به تصویر کشیده شده است.

لیدی گاگا LADY GAGA

با شنیدن اسم او لباس های عجیب غریب و اغراق شده یادمان می‌آید؛ از لباس گوشت معروفش گرفته تا کفش هایی با پاشنه های خیلی بلند!لیدی گاگا فشن آیکون نسل ماست و لباس پوشیدن جسورانه اش او را تبدیل به یکی از مهمترین تاثیرگذاران مد امروز کرده است.هرچند در این چند وقت اخیر کمی عادی تر از قبل لباس می‌پوشد اما در این سبک هم به نحوی بی نقص است که در هر مراسمی همه را مجذوب استایل خود می‌کند.

مرلین منسون MARILYN MANSON

شاید استایل او باب میل خیلی ها نباشد؛ اما این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که بسیاری پیرو استایل های او هستند. مرلین منسون خواننده سبک متال است که نامش ترکیبی از مرلین مونرو هنرپیشه محبوب و چارلز منسون قاتل منفور اتخاذ شده. این هنرمند با سبک آرایش صورت و مو و همچنین نحوه لباس پوشیدنش تاثیر بسزایی بر روی استایل طرفدارانش و همچنین پیروان این سبک موسیقی گذاشته است.

نویسنده

Zoya


شما میتوانید این مطلب و مطالب مشابه را در پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.


۲ دیدگاه

احمد · ۲۷ اردیبهشت، ۱۴۰۰ در ۸:۱۵ ب.ظ

خیلی خوب بووووود

رزا · ۲۹ اردیبهشت، ۱۴۰۰ در ۳:۴۵ ب.ظ

خیلیییی عالی بود😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *