شخصیت شناسی بر اساس رنگ لباس

منتشر شده در تاریخ

رنگ بخش عمده ای در طراحی مد است. همه افراد هنگام خرید، طبق سلیقه و ویژگی های شخصیتی خود خرید میکنند. نحوه لباس پوشیدن افراد، اطلاعاتی درباره نوع تفکر، اهداف و ویژگی های شخصیتی آنهارا در اختیار دیگران قرار می دهد. به همین دلیل رنگ ها مهم و سزاوار توجه هستند.
روانشناسی رنگ تاثیر روانی رنگ ها بر عملکرد یک فرد است. به عبارت ساده تر، روانشناسی رنگ را می توان به عنوان مطالعه رنگ ها به عنوان تعیین کننده رفتار انسان تعریف کرد. بسیاری از چیزهایی که رنگ تاثیر می گذارد وجود دارد. این شامل ادراک، دارونما، خلق و خو، طبیعت و… است.

رنگ زرد:

وقتی به زرد فکر می کنید به شادی، انرژی و جوانی فکر می کنید. رنگ تمام لبخندها و خورشید هایی که تا به حال نقاشی کرده اید. این رنگ پر از جلب توجه است. همه این ویژگی های نشاط آور به خوبی مورد استفاده قرار میگیرند، زمانی که از آن در مد برای طراحی لباس استفاده می شود. اما با همه این ها باید مراقب این رنگ باشید مبادا شما را تحت الشعاع قرار دهد یا ادراکی متفاوت از آنچه می خواهید ایجاد کنید، ایجاد کند. سایه ها و تن های زرد زیادی وجود دارد. برخی زردها را گرفتن بیش از حد توجه و ناپایدار و حتی کودکانه می بینند. برخی از سایه های زرد می تواند کمی کسل کننده به نظر برسد (زمانی که با اضافه شدن سیاه یا سفید، تاریکی را لمس میکنید).پس انتخاب رنگ مناسب، اهمیت دارد.

رنگ نارنجی:

رنگ نارنجی، افراد را ماجراجو و بی پروا معرفی می‌کند. رنگ نارنجی از دیدگاه روانشناسی، خوش بین و پرانرژی است و به حفظ روحیه کمک می‌کند. در مد، نارنجی تمایل دارد که به عنوان استثنا عمل کند، نه قاعده. افرادی که این رنگ را برای لباس خود انتخاب میکنند اگر چه کمی عجیب و غریبند اما بلند‌پرواز و محتاط هم هستند. نارنجی باید توسط کسانی که از افسردگی رنج می برند پوشیده شود و آن دسته از افرادی که باید شادی و سبکی بیشتری را وارد زندگی خود کنند.

رنگ قرمز:

قرمز شدید ترین و احساسی ترین رنگ است. لباس قرمز ابراز اعتماد به نفس می کند. قرمز معمولا باید توسط افرادی پوشیده شود که از غم رنج می برند و نیاز به تشویق دارند. افرادی که می خواهند از چیزی بهبود یابند، دوست دارند موفق شوند، به اهداف خود دست یابند، فاقد روحیه رقابتی باشند و کسانی که می خواهند نفسانی و زنده باشند.

رنگ آبی:

آبی رنگ اقیانوس، آسمان و محبوب ترین رنگ است. رنگ ارامش و همچنان، سرد و افسرده کننده است و باعث خنک شدن بدن می شود. برای مصاحبه های شغلی توصیه می شود زیرا نماد وفاداری است. این رنگ باید توسط افرادی پوشیده شود که از خستگی روانی رنج می برند و کسانی که نیاز به آرامش دارند. آبی، تصمیم گیری را تشویق می کند، تفاهم، خرد را به ارمغان می آورد و اعتماد به نفس و احساس مسئولیت را در برابر دیگران تقویت می کند.

رنگ سبز:

سبز نماد طبیعت است. رنگی تازه و طراوت بخش است.
عروس ها در میانسالی، سبز می پوشیدند زیرا نماد باروری بود. سبز باید توسط افراد بیش فعال و کسانی که توانایی کاهش تفکر هوشیاردارند پوشیده شود.
به عقیده روانشناسان، رنگ سبز سبب میشود، خلق و خوی خوب شما در رابطه با محیط اطراف خوب شود. افرادی که از رنگ سبز در لباس هایشان استفاده میکنند، در زندگی اجتماعی افراد فعال و سر زنده‌ تری هستند.شما میتوانید این مطلب و مطالب مشابه را در پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.


۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *