سبک‌شناسی چیست؟

منتشر شده در تاریخ ۵ دقیقه

مد و سبک شناسی

 معادل انگلیسی کلمه فرانسوی مد (طراحی مد ) فَشِن است. این اصطلاح به معنی کلی در پیرامون گسترده ای از معانی هنر طراحی لباس و یادگیری طراحی لباس است. سبک ها متعلق به یک زمان که تحت تاثیر اوضاع فرهنگی و اجتماعی جامعه در یک دوره زمانی مشخص انجام می پذیرد برمیگردند. در صنعت مد و فشن و طراحی ، سبک های متفاوت بسیاری وجود دارد که هر کدام از آن ها متعلق به دوره ای خاص هستند.

فشن متناسب با معنی که از آن میدانیم به ما نشان میدهد که در یک دوره زمانی تحت تاثیر اوضاع فرهنگی و اجتماعی جامعه است سبکی از پوشش گسترش میابد.

معرفی انواع سبک ها

معرفی کتاب سبک شناسی

  • پایان مد توسط Teri Agins
  • راهنمای حس لباس پوشیدن برای هر زن توسط کریستین دیور
  • مد – تاریخ هنر آکسفورد توسط کریستوفر بروارد
  • سقوط زیبا توسط آلیشیا دریک
  • Gods & Kings توسط دانا توماس
  • راهنمای بقا با طراح مد توسط ماری گلهار
  • برای کتابهای بیشتر کلیک کنید.

جمع بندی

مد صنعتی است که مدام در حال تغییر است چرا که طراحان لباس و استایلیست‌های سبک‌های مختلف، روز به روز مدها و سبک‌های جدید را معرفی می‌کنند که این امر با استقبال هواداران این صنعت نیز مواجه می‌شود. آشنایی و استفاده از قواعدی که در سبک‌شناسی در مد وجود دارد باعث می‌شود که شما استایل متفاوت و حرفه‌ای داشته و مانند استایلیست‌های معروف و حرفه‌ای لباس بپوشید. علاوه‌‌برآن، شناخت انواع سبک‌ها برای افرادی که می‌خواهند در این حوزه کار کنند امری کاملاً ضروری است.

در این دوره هنرجویان با انواع سبک‌های مد و لباس دوره‌های مختلف تاریخی و طراحان معروف دنیا در این حوزه آشنا می‌شوند. لازم به ذکر است که دوره سبک‌شناسی از دوره‌های ضروری و پیش‌نیاز برای کار در این حوزه می‌باشد که با طی کردن این دوره، افراد این مهارت ضروری را بدست می‌‌آورند.

نویسنده

Zoya


شما میتوانید این مطلب و مطالب مشابه را در پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.


۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *