معرفی دوره آموزشی جامع بین‌المللی طراحی و دوخت لباس عروس

منتشر شده در تاریخ ۱۰ دقیقه

با تاریخچه طراحی لباس عروس آشنا بشیم

همانطور که میدانید در عصر امروز لباس عروس ها را با رنگ سفید میشناسند و در همه جای دنیا از این رنگ استفاده میکنند، اما انچه امروزه رواج دارد در گذشته چنین نبوده است. پوشیدن رنگ سفید به عنوان یک سنت برای لباس عروس از زمان خاندان سلطنتی دوره ویکتوریا شروع شد. قبل از شروع این روند افراد در روز عروسی خود بهترین لباس خود را میپوشیدند و رنگ و جنس آن به قشری که تعلق داشتند بازمیگشت. برای اولین بار در سال 1840 درحالی که ملکه ویکتوریا با پرنس آلبرت ازدواج میکرد در روز عروسی لباس سفید برتن کرد که در آن زمان این رنگ نماد ثروت بود و این شروع استفاده لباس عروس سفید در طبقات بالای جامعه بود.

در دوران جنگ جهانی دوم به دلیل داشتن عقیده مصرف گرایی دوباره از پوشیدن لباس‌های سفید برای عروسی جلوگیری شد و مردم بهترین لباس خود را میپوشیدند اما این روند تنها تا پایان جنگ جهانی دوم دوام داشت . پس از پایان جنگ جهانی دوم دوره‌ای جدید در طراحی لباس عروس آغاز شد و لباس عروس سفید پیش از گذشته مورد توجه قرار گرفت و مد شد.

طراح لباس عروس کیست؟ 

طراحان لباس عروس افرادی هستند که دارای مهارت‌های بسیاری در زمینه طراحی و پیاده سازی آن روی پارچه را دارند. این طراحی ها شامل تصویرسازی بر روی کاغذ و استفاده از نزم افزارهای طراحی میباشد. آنها نیز مانند تمامی طراحان مد قالب را در نظر میگیرند و در طرح های خود از سبک‌ها و مدهای متفاوت استفاده میکنند.

توضیحات دوره جامع طراحی و دوخت لباس عروس صاحو

دوره طراحی لباس عروس برای کسانی که می‌خواهند مهارت‌های حرفه‌ای خود را در طراحی لباس عروس به‌صورت تخصصی ارتقا دهند، طراحی شده است. در طول دوره، هنرجویان توانایی ترسیم بدن انسان، طراحی طرح‌های اولیه، و تکنیک‌های مختلف طراحی لباس عروس را کسب می‌کند. علاوه بر طراحی لباس عروس، در این دوره مهارت‌های موردنیاز برای دوخت لباس عروس، و همچنین مولاژ نیز آموزش داده می‌شود. این دوره طراحی عروس برای زنانی که می خواهند لباس عروسی خود را طراحی کنند نیز مناسب است.

طرح درس های دوره بین المللی جامع طراحی و دوخت لباس عروس

 • طراحی فیگور و آناتومی:
  • به‌عنوان یک طراح لباس عروس شما باید قادر باشید به‌راحتی و سرعت فیگور را روی کاغذ پیاده‌سازی کنید و امکان تصور و اسکچ‌زدن سه‌بعدی از فیگور‌های متفاوت را داشته باشید. این کار علاوه بر نشان دادن مهارت و تسلط شما باعث ایجاد توانایی شما در ‌پیاده‌سازی هرچه راحت‌تر طرح‌های ذهنی شماست.
 • مبانی هنر تجسمی:
  • طراحی لباس یکی از شاخه‌های هنر تجمسی است بنابراین هر طراح لباس ماهری مثل هر هنرمند دیگری نیاز به تسلط کامل روی‌ مباحث هنر‌ تجسمی دارد که شامل شناخت کامل عناصر بصری از‌ جمله رنگ، خط، سطح، حجم و … می‌شود.
 • طراحی لباس ۱:
  • در این ترم شما با اجزای لباس و نحوه طراحی این اجزا به شیوه درست آشنا می‌شوید و آموزش می‌بینید که آلبوم‌هایی از لباس نامزدی مانتو عقد و سایر قطعات مربوط به عروس را طراحی کنید.
 • طراحی لباس ۲:
  • در این ترم شما طراحی لباس بر اساس فرم‌های اندامی متفاوت و بنا به سفارش شخص، اید‌ه‌پردازی ‌و خلاقیت را آموزش می‌بینید، مهارت‌های لازم جهت کالکشن‌بندی صنعتی و هنری و نحوه پرزنت به‌صورت تک‌طرح یا مجموعه به‌صورت استاندارد را می‌آموزید.
 • پرسونال استایلینگ:
  • از مباحث بسیار جذاب این دوره شناخت و بررسی تیپ‌های شخصیتی متفاوت و خلق استایل برای هر عروس با مشخصات فردی و شخصیتی منحصر به فرد خود اوست.
 • تاریخ پوشاک و سبک‌شناسی:
  • همه‌ی ما می‌دانیم که یکی از ملزومات موفقیت و ماندگاری برای یک طراح شناخت درست صنعت فشن و سبک‌های موجود، پیدا کردن سبک شخصی در طراحی و تداوم در این سبک می‌باشد و این موضوع تنها با بررسی تاریخ شناخت هنر و سبک‌ها حاصل می‌شود.
 • پارچه‌سازی، ساخت تاج، و ساخت اکسسوری عروس:
  • جواهر دوزی، ایلیگه‌زدن، گلدوزی برزیلی، گل برجسته، و تاج‌های حرارتی
 • دوخت ۱:
  • دوخت انواع دامن‌های مرتبط براساس شب و عروس
 • دوخت ۲:
  • انواع بالاتنه‌های پنس‌دار
 • دوخت لباس:
  • باکس و لباس عروس
 • مولاژ:
  • حجم‌سازی‌های خاص روی یقه دامن و آستین
نمونه کار هنرجویان دوره‌های جامع بین المللی طراحی و دوخت لباس عروس صاحو
نمونه کار هنرجویان دوره‌های جامع بین المللی طراحی و دوخت لباس عروس صاحو
نمونه کار هنرجویان دوره‌های جامع بین المللی طراحی و دوخت لباس عروس صاحو

مهارت ورود به بازار کار

در اوایل شروع کار حتما سعی کنید ارتباط قوی با دیگران داشته باشید . بهترین زمان برای برقرار کردن این ارتباطات زمانی است که شما هنوز آموزش خود را در مدرسه طراحی لباس را تموم نکردید. به همکاری های رایگان و حتی پولی حواستان باشد، چون برای پیدا کردن کار بزرگترین کمک را می کند. همیشه همکاری با آدم های قدیمی که با آنها آشناهستید راحت تر از افراد جدید هست . طراحی لباس درسته یک هنر است، اما یک بیزنس بزرگ هم است. بسیاری از طراحان مد برجسته ی دنیا این نظر را داشته اند که برای پیشرفت شغلی نیاز به بالا بردن مهارت های بیزنسی است. داشتن مهارت بیزنسی از اصول مهم کار در این رشته است پس حتما آن را جدی بگیرید.

نمونه کار هنرجویان دوره بین المللی جامع بین‌المللی طراحی و دوخت لباس عروس

نمونه کار هنرجویان دوره‌های جامع بین المللی طراحی و دوخت لباس عروس صاحو
نمونه کار هنرجویان دوره‌های جامع بین المللی طراحی و دوخت لباس عروس صاحو
نمونه کار هنرجویان دوره‌های جامع بین المللی طراحی و دوخت لباس عروس صاحو

برای مشاهده نمونه کارها بیشتر هنرجویان می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

ویژگی های برگزاری دورهای صاحو:

تمام علاقه‌مندان می‌توانند با شرکت در دوره‌های صاحو علاوه بر امکان استفاده از طرح‌ درس‌های استاندارد بین‌المللی، اساتید مطرح و توانمند، و قیمت مناسب از همه یا برخی از مزایای زیر بهره‌مند شوند.

 • پشتیبانی 24 ساعته
 • ارائه ویدئوهای جلسات
 • برنامه ریزی با توجه به وقت هنرجوها
 • شرایط پرداخت اقساط
 • گروه های رفع اشکال به صورت مستقیم با اساتید
 • امکان دریافت مدرک بین المللی رلیانس فرانسه
 • امکان حضور رایگان در تمامی ورکشاپ‌ها در طول سال
 • ایجاد اشتغال مستقیم در بخش طراحی، تولید و یا آموزش
بخشی از کلاس مولاژ طراحی و دوخت لباس عروس صاحو استایل

مدارک بین المللی

اول از همه، مدرک بین‌المللی چیست؟

داشتن مدرکی با عنوان مدرک مهارت بین‌المللی یعنی سازمان، شرکت یا مجموعه‌ای که این رو برای شما صادر کرده، اعتبار جهانی و بین‌المللی دارد و کسانی‌ که این مدرک را دریافت کردند زمانی که متقاضی مهاجرت هستند و دنبال درست کردن یک رزومه قوی و حرفه‌ای هستند از این مدرک میتوانند استعلام بگیرند و استفاده کنند. پس شما برای مهاجرت در زمینه یک رشته تخصصی یا حتی فعالیت داخلی به صورت حرفه‌ای از این مدرک و گواهینامه بین‌المللی می‌توانید استفاده کنید.

مدرک بین‌المللی چقدر در پروسه مهاجرت تاثیر داره؟

داشتن مدرک بین‌المللی کار شما را خیلی راحت‌تر می‌کده زیرا زمانی که شما چنین مدرکی دارید از سمت سفارت کشورهای دیگر یک متخصص محسوب می‌شید و آن شغلی که می‌خواهید را راحت‌تر دریافت می‌کنید. پس به طور کلی داشتن مدارک آموزشی بین‌المللی برای هر رشته‌ای پروسه مهاجرت را راحت‌تر میکند. یکی از مزایای مدرک صاحو (موسسه رلیانس فرانسه) این هست که اعتبار زیادی در سطح جهان دارد، پس مدارکی که دریافت می‌کنید قابل تائید و ترجمه در دادگستری (مدارکی که تحویل داده میشه ترجمه شده و دارای هولوگرام هست) و قابل قبول و کاربردی در جامعه بین‌المللی است.

چگونه می‌توانیم مدرک بین‌المللی دریافت کنیم؟

با شرکت در دوره‌های موسسه صاحو که بطور تخصصی به آموزش طراحی مد و لباس و آموزش‌های صنعت فشن می‌پردازد میتوانید مدرک بین‌المللی طراحی لباس دریافت کنید.

مدت زمان دوره‌ها برای گرفتن مدرک بین‌المللی چقدره؟

مدت زمان دوره متناسب با دوره و رشته‌ای که ثبت‌نام می‌کنید مرتبط است و البته ساعت و روز کلاس دوره‌ها و هماهنگی‌های لازم برای برگزاری کلای‌ها با هنرجوها انجام میشود. هرچه تعداد ساعات آموزشی بیشتری داشته باشید و تعداد مدارکی که دریافت کردین بیشتر باشد (البته مرتبط با شغل و رشته خودتان)، شانس بیشتری برای گرفتن شغل موردنظرتان دارید و در راستای همان، شرایط مهاجرت بهتری پیدا میکنید.

نمونه مدارک بین المللی هنرجویان دوره‌های طراحی مد و لباس صاحو
نمونه مدارک بین المللی هنرجویان دوره‌های طراحی مد و لباس صاحو
نمونه مدارک داخلی هنرجویان دوره مد و لباس صاحو
بخشی از نمونه مدارک هنرجویان دوره‌های آنلاین و حضوری جامع بین المللی طراحی مد و لباس صاحو استایل

برای مشاهده نمونه مدارک بیشتر دوره‌ها می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

برخی از سوالات رایج در مورد دوره

 1. آیا این دوره نیازمند پیش‌نیاز است؟
  خیر. تمامی موارد مورد نیاز در این دوره پوشش داده خواهند شد.
 2. آیا گواهی این دوره معتبر است و می‌توان آن‌ را در سفارت‌ها ارائه داد؟
  بله، درصورتی که هنرجویان با موفقیت دوره را تکمیل نمایند، گواهی معتبر و بین‌المللی رلیانس فرانسه را دریافت خواهند کرد. این مدرک در سراسر دنیا و در تمامی سفارت‌ها قابل ارائه می‌باشد و صحت این مدارک با کد رجیستری درج شده بر روی آن از طریق سایت اصلی رلیانس فرانسه قابل بررسی می‌باشد.
 3. چگونه نسخه ضبط‌شده جلسات را مشاهده کنم؟
  نسخه ضبط‌شده هر جلسه برروی صفحه دوره قرار می‌گیرد و گزینه مشاهده آن به همراه تاریخ جلسه ظاهر می‌گردد که با زدن برروی آن به صفحه مربوطه به بازپخش منتقل می‌شوید.
 4. آیا امکان درخواست ریزنمرات دوره وجود دارد؟
  بله، پس از ثبت نمره توسط اساتید، دکمه درخواست ریزنمره ظاهر می‌گردد و با زدن برروی آن درخواست شما ثبت می‌گردد و پس از مدتی ریزنمرات شما برای‌تان ارسال می‌گردد.

کلام آخر صاحو:

بخش آموزشی صاحو با سه مزیت ورکشاپ‌های رایگان و مستمر، اساتید مجرب و مدارک بین‌المللی اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی آنلاین می‌کند. صاحو استایل مدارک خودش را با همکاری شرکت بین‌المللی رلیانس فرانسه به هنرجویانی که با موفقیت دوره را به‌ پایان می‌رسانند، اعطا می‌کند. این مدارک در سراسر دنیا و در تمامی سفارت‌ها قابل ارائه است. صحت این مدارک با کد رجیستری درج شده بر روی آنها از طریق سایت اصلی رلیانس فرانسه قابل بررسی است.

تماس با ما:

شماره ثابت: 26722869 -021

شماره همراه: 09046311306

نویسنده

Zoya


شما میتوانید این مطلب و مطالب مشابه را در پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.


۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *