تغییر روند انتخاب مدل برند ها

منتشر شده در تاریخ ۱۵ دقیقه

هنگامی که بحث مدل شدن یا ورود به صنعت مدلینگ پیش می آید، تصور عموم مردم افرادی با قد بلند، زیبایی خیره کننده و اندام ظریف و لاغر است.
یا تصور میکنند یک مدل باید دارای پوستی صاف، چشم های رنگی، دندان های سفید و بینی کوچک و کوتاه باشد.
اما امروزه توجه کمتری به این استاندارد های کلیشه ای میشود و باید بدانید که هر فرد چه مدل باشد و چه نباشد، با وجود تمامی نقص هایی که ممکن است در خود ببیند، زیباست!
درواقع استاندارد های زیبایی در حال تکامل و پذیرش این واقعیت اند که زیبایی در همه اشکال، اندازه ها، رنگ ها و زمینه ها ظاهر می شود.

1_ ملانی گیدوس (Melanie Gaydos)
این مدل 31 ساله آمریکایی یک اختلال ژنتیکی به نام اکتودرمال دیسپلازی دارد که از هنگام تولد از آن رنج می‌برد. این بیماری ژنتیکی نادر مانع رشد دندان، ناخن، منفافذ پوست، غضروف و استخوان می‌شود. باوجود اینکه ظاهر او زندگیش را تحت تاثیر قرار داده، ملانی تصمیم گرفت که بیماری او را محدود نکند و حدود هفت سال پیش وارد حرفه مدلینگ شد. 
ملانی به کمپانی های مختلف درخواست مدلینگ داد و سرانجام هم با آن موافقت شد و اکنون توانسته معیارهای زیبایی را تغییر دهد.

2_ شان راس (Shaun Ross)

شان راس مدل، بازیگر و رقاص متولد 1991 است.
شان فردی است که دارای روشن ترین رنگ پوست در دنیای مد است. او از همان دوران بدو تولدش با اختلال آلبینیسم یا زالی به دنیا آمد.
شان، بر روی صورت خود، در بین دو چشمان و پیشانی اش یک قوس یا برآمدگی عجیب دارد. در بسیاری از مصاحبه هایی که داشته در مورد این برآمدگی خاطرات تلخی را تعریف می کند که چگونه از کودکی او را مسخره می کردند. با وجود تمام این مشکلات، از 16 سالگی وارد صنعت مدلینگ شد و رقصندگی را هم به صورت جدی دنبال میکند.

3_ تس هالیدی (Tess Holliday)

تس هالیدی یکی دیگر از مدل هایی است که با قد 165 و 130 کیلوگرم وزن، کلیشه های مدلینگ را زیر پا گذاشت. اوایل شروع کارش بسیاری از مردم او را مسخره کردند اما او اصلا اهمیتی نمی داد چراکه اهداف بزرگی در سرش داشت. او اکنون به قدری محبوب است که مجله های معروفی مانند Vogue عکس های او را منتشر می کنند. تا همین سال های اخیر، تس هالیدی سوژه ناب و داغ روزنامه ها و نشریه ها و شبکه های اجتماعی بود.

4_ مادلین استوارت (Madeline Stuart)

مادلین استوارت، مدل زیبای مبتلا به سندروم داون بومی استرالیا است که برای اولین بار به دلیل تغییر وزن باورنکردنی خود و کاهش وزن حدود 50 پوند شناخته شد.
مادر مادلین میگوید: “او واقعا می خواهد تبعیضی را که مردم برای معلولان قائل می شوند را تغییر دهد. مردم مبتلا به سندروم داون همه کارها را می توانند انجام دهند اما با سرعت خودشان! به آنها این شانس را بدهید و بیش از آنچه انتظار دارید پاسخ بگیرید.”

5_ آرمینه هاروتیونیان (Armine Harutyunyan)

آرمینه 21 ساله یکی از مدل های معروف برند گوچی است.
آرمینه هاروتیونیان اولین مدل ارمنی است که در فشن شوی برند گوچی حضور پیدا کرده است. بعد از این اتفاق، بحث درباره ی مناسب بودن یا نبودن آرمینه برای کار مدلینگ به خاطر ظاهر نامتعارفش در ایتالیا بالا گرفت. برخی می گفتند او معیارهای رایج زیبایی در مدل ها را ندارد اما برخی آرمینه را به خاطر باورش به جذابیت خود و نشان دادن زیبایی اش به دنیا تحسین می کردند.


شما میتوانید این مطلب و مطالب مشابه را در پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.


۳ دیدگاه

ایلا · ۱۵ دی، ۱۴۰۰ در ۷:۰۸ ب.ظ

چقدر جالب پافشاری و مصمم بودن آدمها روی هدفهاشون! 🙂

محمد ترجمان · ۲۱ دی، ۱۴۰۰ در ۱۰:۳۵ ب.ظ

بسیار عالی👏👏👏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *