تصویرساز مد و فشن

منتشر شده در تاریخ

تصویر ساز مد کیست

به افرادی که ایده های طراحان لباس را به صورت تصویری به نمایش درمی آورد تصویرساز مد میگویند .آنها همکاری نزدیکی با طراحان و مدیران مد دارند تا با کمک رسانه های سنتی و دیجیتال تصاویر هنری و منحصربفرد و خلاقانه ای را تولید کنند .هدف آنها علاوه بر ساختن دید کلی قبل از تولید لباس ، ایجاد علاقه در مشتریان نسبت به یک خط لباس خاص و ترغیب آنها جهت خرید است .آنها معمولا لباسها را روی مانکن ها نشان میدهند .تصویرسازان پارچه و بافت هایی که با طرح مورد نظر مطابقت دارد را یافته وجنسیت آنها را در طرح هایشان کپی میکنند .

اهمیت تصویرسازی مد برای طراحان

کار متخصصان تصویرگر مد به ایجاد و توسعه تصاویر ، اسکچ ها و چیدمان هایی به منظور جلب توجه مشتریان در امتحان کردن محصولات مد وابسته است به عنوان یک طراح موفق شما نیازمند دانش تصویرسازی مد هستید.هر چقدر هم که تکنولوژی پیشرفت کند،تصویرسازی همواره حائز اهمیت بوده و هست،زیرا ایده را از ذهن بیرون کشیده و با پیاده کردن آن بر روی کاغذ به آن نمود می‌بخشد.و میتوان گفت این افراد عضو جدایی ناپذیر تیم مد هستند.در طراحی به وسیله‌ی کامپیوتر دست شما به اندازه‌ی طراحی با دست باز نیست؛ اقلاً در حال حاضر چنین است.

وظایف تصویرسازمد

 1. وظیفه ی اصلی یک تصویرگرمد طراحی و ساخت تصاویر از محصولات و لباسهاست.
 2. با استفاده از نرم افزارهایی مثل فتوشاپ و ایلستریتور طرح هایی را برای پوشاک ، کفش ، اکسسوری و سایر پوشاک آماده کند .
 3. تصویر ذهنی طراح را به صورت عینی و زنده ترسیم کنند .
 4. در طراحی طرح ها برای رسیدن به جنسیت سازی مطلوب و مناسبی که در ذهن طراح است از متریال های مختلف ( رنگ ، زغال ، مدادرنگی و ابزارهای دیجیتال استفاده کنند )
 5. بتواند جنسیت پارچه ها را به وضوح در تصویرسازی ها نمایش دهد .
 6. ارتباطات گسترده ای را با طراحان مد ، مدیران هنری و خریداران برقرار کند .

مشاغل مربوط به تصویرسازی مد

 1. خودتان طراحی کنید به عنوان طراح لباس
 2. برای طراحی کار کنید که ایده‌های بزرگی دارد اما در پیاده کردن آنها بر روی کاغذ با مشکل مواجه است!
 3. به تدریس طراحی بپردازید.
 4. طرح ها و تصاویری را برای استفاده در مجلات ، کاتالوگ ها ، تبلیغات و … طراحی کنند .
 5. می‌توانید line sheets طراحی کنید. به طر هایی گفته میشود. که لباسی، قبل از تولید، تصویرسازی شود،و قیمتِ آن پایین‌تر خواهد بود.

چگونه یک تصویرساز مد بشویم

برای تبدیل شدن به یک متخصص تصویرسازی مد حرفه ای باید با جدیدترین ترندهای روز بشناسید . شما باید بتوانید با تکیه بر خلاقیت و هنر خود طراحی ها و تصاویر پوشاک ، کفش ، اکسسوری و سایر ملزومات مد را به طور دقیق ارائه دهید .تصویرسازان مد باید با اصول طراحی پارچه و فیگور آشنایی کامل داشته باشند .انواع بافت پارچه را بشناسند تا بتوانند به درستی در طراحی هایشان جنسیت سازی کنند .همچنین باید با انواع دوخت و فینیشینگ در لباس ها آشنا باشند تا نمای واقعی و زنده ی لباسها را ترسیم کنند .

نویسنده

Zoya


شما میتوانید این مطلب و مطالب مشابه را در پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.


۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *