بهترین برند های مداد رنگی برای طراحی لباس

منتشر شده در تاریخ ۵ دقیقه

بهترین برندهای مداد رنگی حرفه‌ای به ترتیب فابر کاستل، پریسما کالر و کنته پاریس  هستند و برای طراحی های نیمه حرفه‌ای فکتیس، استدلر و اونر  توصیه می‌شوند. 

1_فابر کاستل

برند فابر کاستل که در سال ۱۷۶۱ توسط کاسپر فابر در نورنبرگ تأسیس شد و تا امروز توسط خانواده فابر اداره می‌شود. این کمپانی یکی از قدیمی‌ترین کارخانه‌های تولید لوازم‌التحریر در دنیا به شمار می‌آید. ظرفیت تولید جهانی این کمپانی بیش از دو هزار میلیون مداد چوبی در سال است.در 120 کشور جهان نمایندگی فروش داشته و از آن با عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی مداد رنگی در جهان نیز یاد می‌شود، همچنین این برند انواع مداد رنگی با طرح و رنگ‌های مختلف تولید می‌کند و از ویژگی‌های مهم این شرکت تولید مداد رنگی‎‌های نرم، خوش‌رنگ و با کیفیت است.

2_ پریسما کالر

برند پریسماکالر در سال 1938 و توسط شرکت Berol تاسیس شد. پریسماکالر از سال 1995 و با ادغام در شرکت Newell، توسط این شرکت تولید و در جهان توزیع می‌شود. محصولات پریسماکالر شامل مداد رنگی، مداد گرافیتی، مداد شمعی و برخی محصولات جانبی مانند پاک کن می‌شود.

بیش از 70 سال است که پریسماکالر به عنوان یکی از تولیدکنندگان برتر تجهیزات هنری در حال فعالیت است و کیفیت محصولات آن، شهرت بسیاری میان طراحان حرفه‌ای و دانشجویان هنر دارد.

3_ کنته پاریس 

تاریخچه کنته پاریس را نمی‌توان از شخصیت بنیانگذار آن، نیکولاس کنته جدا کرد. نیکلاس کنته یک نقاش، شیمیدان، فیزیکدان، مخترع و بالن‌سوار بود. در سال 1794 کنته با ترکیب خاک رس و گرافیت، مغزی مداد مدرن را تولید کرد، با این ترکیب بالاخره امکان تولید مدادهایی با سختی نوک متفاوت، امکان پذیر شد.

کنته در سال 1795 کارخانه تولید مداد خود را تاسیس کرد. به این ترتیب فرانسه برای اولین بار مداد مورد نیازش را خود تولید کرد. کنته بر روی رنگ‌های ثابت و بدون تغییر کار کرد و به این ترتیب مدادهای هنری متولد شدند.

مدادهای پاستلی کنته پاریس دارای رنگ‌دانه‌های با کیفیت بالا هستند و مقاومت بسیار خوبی در مقابل تغییر رنگ دارند.

4_ فکتیس

فکتیس یکی از باسابقه‌ترین برندهای خارجی مداد رنگی در بازار ایران است.
فکتیس برندی است اسپانیایی با بیش از 50 سال سابقه در تولید انواع لوازم تحریر.
مدادرنگی های فکتیس دارای مغزی مرغوب و نرم می باشند و مغزی این مدادها در برابر شکستن بر اثر فشار زیاد دست یا تراشیدن زیاد مقاومت قابل قبولی دارد.

5_استدلر 

ستدلر  (STAEDTLER) در فرآیند طراحی و ساخت، ارزش ویژه‌ای برای خلق ابزاری که بهترین و آسان‌ترین کاربری را در هنگام نگارش و کشیدن طرح‌ها فراهم کند قائل است.

6_اونر

مدادرنگی ۲۴ رنگ اونر ساخت کشور کره محصول بسیار با کیفیتی می باشد که طراحی برای شما لذت بخش می کند و ساخت بدنه ۶ ضلعی مداد باعث می شود مداد به خوبی در دستان شما جای بگییرد. از خصوصیات این مداد رنگی می توان به نوک مقاوم مداد، ترکیب رنگی مناسب،رنگ های شفاف اشاره کرد.

نویسنده

ساغر رفیعی


شما میتوانید این مطلب و مطالب مشابه را در پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.


۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *