استایل گرانج

منتشر شده در تاریخ

استایل گرانج (Grunge)

استایل گرانج، اوایل دهه 1990 در ایالات متحده به خصوص سیاتل و واشنگتن، متولد شده است.
جالب است بدانید که این مد به دلیل وجود مشکلات مالی در آن زمان پدید آمد و گروه های موسیقی راک اند رول از آن استفاده کردند و همین سبب محبوبیت این مد شد.
این سبک ترکیبی از عناصر پانک است که با لباس های ارزان قیمت ترکیب شده است.توسعه سبک گرانج هم چنین سبب بازگشت لباس های پاره شده، که در اوایل دهه 1980 مد بود. گرانج در ابتدا حرکتی اعتراضی نسبت به افراط و تفریط سیاست سرمایه داری در دهه 1980 بود. اما این سبک به سرعت توسط طراحان لباس انتخاب و به یک جریان مد معروف تبدیل شد.

در این سبک، رنگ های تیره مد نظر است. اما در سبک گرانج شیک و مدرن هم می توان از رنگ های خنثی، خاکستری و رنگ های دیگری به غیر از سیاه استفاده کرد.
به طور کلی سبک گرانج سبک راحتی است. تجمل گرایی ابداً در این سبک دیده نمی شود. از عناصر بارز مد گرانج، پیراهن چهارخانه یا فلانل است. می توان آن را روی تیشرت یا زیر پیراهن آستین بلند پوشید. الگوهای چهارخانه روی این پیراهن ها معمولاً بزرگ هستند. رنگ ها مات و پارچه آن ها کمرنگ و فرسوده است. فلانل پارچه ای پرطرفدار است که برای دوخت پیراهن چهارخانه گرانج استفاده می شود، زیرا در بسیاری از رنگ های مختلف موجود و معمولاً ارزان قیمت است. ممکن است جنس آن پشم یا پنبه باشد. کل فلسفه سبک، پیرامون لباس و لوازم ارزان قیمت است. برخلاف بسیاری از گرایش های دیگر مد، به نظر می رسد هیچ عنصر ثابتی به غیر از پیراهن چهارخانه در سبک گرانج وجود ندارد.

کفش ها و اکسسوری های استایل گرانج

در این استایل جای کفش پاشنه دار کفش های راحتی را انتخاب کنید! سبک گرانج سبک راحتی است. چکمه های جنگی می توانند در ایجاد ظاهری شیک و گرانج کمک کنند.
کفش های گرانج به طور معمول از کفش تنیس یا چکمه های رزمی فرسوده است، که هم برای خانم ها و هم برای آقایان قابل استفاده است. در صورت استفاده از این کفش ها، جوراب ساق بلند یا جوراب شلواری پاره شده یا جوراب زانو رنگی انتخاب مناسبی است.
در این استایل موها معمولاً بلند، باز و چرب هستند. ممکن است به نظر برسد که طی چندین روز شانه نشده اند یا شسته نشده اند. موها کاملاً حالت طبیعی خود را دارند، بدون هیچ آرایش خاصی! موهای سفید یا رنگ شده نیز یکی از عناصر رایج است. معمولاً موها متناسب با ظاهر نامرتب، غیر یکنواخت رنگ شده اند.
به جز کلاه بیس بال یا کلاه های باقلایی (نوعی کلاه)، کلاه ها به ندرت در استایل گرانج استفاده می شوند.
چرم نیز در همه اشکال به جزئیات اساسی در سبک گرانج تبدیل شده است.

جواهرات در این سبک جایی ندارند، اگرچه بعضی اوقات از قطعات ساده گوتیک یا مچ بند چرمی استفاده می شود.
آرایش گرانج نیز آرایش سبکی است یا اصلاً وجود ندارد. میکاپ آن اغلب با خط چشم مشکی و ریمل مژه و ابرو، با ظاهری لکه دار و مهتابی است، در صورت استفاده از سایه، سایه های تیره استفاده می شود. هم چنین از رژهای مات شرابی تا قهوه ای تیره استفاده می شود.


شما میتوانید این مطلب و مطالب مشابه را در پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.


۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *