استایل کژوال

منتشر شده در تاریخ

از آنجایی که استایل کژوال دنیای بزرگی از پوشاک را در بر می‌گیرد، بهتر است نه بر اساس آنچه که هست، بلکه بر اساس آنچه که نیست، تعریف شود به عبارتی به لباسی که حالت کلاسیک و رسمی نداشته باشد کژوال گفته می‌شود. استایل کژوال انواع مختلفی دارد ولی ویژگی مشترک و مهمی که همه‌ی کژوال‌ها باید داشته باشند این است که شما با آن‌ها احساسی خوب، سبک و راحت داشته باشید. همچنین استایل کژوال، سبکی از لباس پوشیدن است که در آن زنان و مردان از نظر جنسیتی محدودیتی در استفاده از اکسسوار و پوشاک ندارند و با این استایل به راحتی می توانند، خودشان باشند.

تاریخچه و داستان استایل کژوال:

داستان‌های متعددی برای شکل‌گیری تاریخچه استایل کژوال بیان می‌شود. برخی معتقدند خاستگاه این استایل، یک باشگاه فوتبال در یکی از شهرهای کوچک اسکاتلند بوده است.

مسئولان این باشگاه به خاطر ایجاد تمایز با سایر باشگاه‌ها، لباس‌هایی را ابداع کردند که برندهای خاص باشگاه را داشت؛ اما رفته رفته اهمیت برند لباس‌ها، جای خود را به احساس راحتی و هماهنگی داد. چیزی که ریشه شکل‌گیری یک تیپ کژوال بود

استایل کژوال زنانه روزمره

اهمیت جنس پارچه‌ در استایل کژوال

پارچه‌ی کژوال به پارچه‌ای گفته می‌شود که زیر دست آن‌ نرم و لطیف است به این معنی که با لمس کردن پارچه به خوبی لطافت و نرمی آن را زیر انگشتانتان احساس می‌کنید.

پارچه‌های کژوال کمی خاصیت کشی دارند تا هنگامی که به عنوان لباس روی بدن قرار می‌گیرند مانع حرکت راحتِ دست و پا نشوند.

پارچه‌های کژوال، پارچه‌هایی هستند که باید قابلیت شست‌وشوی بالایی داشته باشند.

پارچه‌هایی مانند جین، کتان، پنبه، پارچه‌های‌ کشباف و… می‌توانند چند مثال ساده برای پارچه‌های کژوال باشند.

استایل کژوال زنانه مناسب محل کار

استایل کژوال زنانه چیست؟

استایل کژوال زنانه و مردانه تفاوت خاصی با هم ندارند. تعریف هر کدام از آنها تقریباً مشابه هم است. به طور کلی، هر پوششی که برای فعالیت‌های روزمره‌ی مناسب، راحت و شیک باشد جزو سبک کژوال زنانه به حساب می‌آید؛ از شلوار جین و تی‌شرت گرفته تا پیراهن‌های نخی و کتان.

انواع بلوز، تی‌شرت، شلوار جین، هودی و ژاکت جزو تیپ کژوال زنانه هستند.

استایل کژوال مردانه چیست؟

استایل کژوال مردانه نیز شامل انواع تی‌شرت، شلوارهای جین و کتان، هودی، پولوشرت، ژاکت، کفش‌های راحتی و کتانی است. پارچه‌هایی مانند جین، پنبه، همچنین اکسسوری‌هایی مانند انواع ساعت‌های مچی، دستبند‌های چرمی و عینک‌های دودی گزینه‌های بسیاری خوبی برای این تیپ مردانه هستند

نویسنده

ساغر رفیعی


شما میتوانید این مطلب و مطالب مشابه را در پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.


۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *