استایل پانک

منتشر شده در تاریخ ۲۰ دقیقه

استایل پانک Punk Style

استایل پانک در لغت به معنی فرم پر سر و صدا و خشن از موسیقی راک است، اما پانک در واقع یک نوع سبک زندگی است. فرهنگ پانک یک جنبش است که در اواخر دهه‌ی ۱۹۷۰ برای حدودا ده سال معروف شد. ریشه‌های پانک در آمریکا دیده می‌شود و می‌توان گفت که آمریکا نقطه‌ی گسترش این فرهنگ بوده است.
موسیقی مربوط به آن دوره «پانک راک» (Punk Rock) بود. این نوع موسیقی، فرم خشنی از راک است که شامل احساسات زیادی می‌شود و طیف گسترده‌ای از سیاست را تحت پوشش قرار می‌دهد. ایدئولوژی پانک راک مردم را تشویق می‌کرد که زندگی خود را در دست خودشان بگیرند.
به گفته‌ی پتی اسمیت: پانک یک راه قوی برای مطرح کردن و نشان دادن خودتان است.

پانک، مفهوم‌های مختلفی را در برمی‌گیرد. مثل هنر، موسیقی، ایدئولوژی (ایدئالیسم) و از همه مهم‌تر، استایل فشن.
زمان کمی بعد از گسترش استایل پانک، تفاوت‌های ناشی از جبر جغرافیایی و فلسفه نیز در این استایل به وجود آمد. بعد از چند سال، استایل پانک در بریتانیا مخلوطی از لباس‌های رنگی رنگی بود. اگر به طور خودمانی بخواهیم بگوییم، آش شله قلمکاری از استایل‌های مختلف بود. از روی دیگر، استایل پانک در نیویورک به معنی سر تا پا لباس مشکی پوشیدن بود. این انقلاب در مدل لباس پوشیدن، نشان‌دهنده‌ی تفاوت عقاید و ایده‌ها در مکان‌های مختلف دنیا است.
استایل پانک در لندن یک اعتراض آشکار به سیستم طبقاتی بود. هرچه قدر لباس‌ها برجسته‌تر، تکان‌دهنده و مقداری هم آزاردهنده بودند، بهتر بود و هدف هم همین بود. در نیویورک پانک بیشتر به معنی یک حرکت و جنبش هنرمدانه بود و مردم به دنبال یک تغییر بودند.

 دراین استایل از اینکه یک رنگ موی جذاب پانک داشته باشید نترسید. از رنگ‌های پاستلی گرفته تا رنگ‌های اشباع شده که جلب توجه می‌کنند، جزو انتخاب‌های شما هستند. پیدا کردن رنگ مناسب کار سختی نیست. شما فقط باید رنگی که نشان‌دهنده‌ی صفت‌ها و خصوصیات خودتان است را پیدا کنید.
پوتین‌های ساق بلند از سال 1940 وجود داشتند اما در سال‌های 1970 و 1980 که سبک پانک گسترش پیدا کرد، محبوب‌تر شدند. این پوتین‌ها بسیار کارآمدتر از پوتین‌های معمولی بودند؛ زیرا در کف کفش، یک بالشتک وجود داشت که راحتی بیشتری نسبت به پوتین‌های دیگر ایجاد می‌کرد. اما براق بودن سطح خارجی این پوتین‌ها، کاملا با زیبایی استایل پانک در آن دهه‌ها مطابقت داشت.

اگر به سبک پانک علاقه دارید، آسان‌ترین و ساده‌ترین راه برای داشتن این استایل، این است که به موارد ساده توجه کنید. استایل مونوکروم مشکی، رنگ موهای مختلف، تزیین کردن لباس‌ها با گل‌ میخ و داشتن اکسسوری‌هایی با طرح اسکلت برخی از این موارد هستند. فراموش نکنید که سبک پانک یک راه برای نشان دادن عقاید و حرف‌های ناگفته است؛ پس با ذهنی باز لباس‌هایتان را انتخاب کنید.
از دیگر اکسسوری های مهم در استایل پانک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
1_ زنجیر
2_ پارچه های چهارخانه
3_ شلوار های زاپ دار
4_ لباس های وصله دار
5_ تیشرت با طرح های گرافیکی
6_ سنجاق قفلی
7_ کت چرمی مشکی
8_ شلوار چرم مشکی
9_پیکسل و دکمه


شما میتوانید این مطلب و مطالب مشابه را در پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.


۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *