حلیمه آدن

منتشر شده در تاریخ

حلیمه آدن، متولد 19 سپتامبر 1997 یک مدل مد سومالیایی-آمریکایی است.
او به دلیل این که اولین زنی بود که در مسابقات دوشیزه مینه‌ سوتا ایالات متحده حجاب داشت، جایی که در نیمه نهایی حضور داشت، شهرت داشت.
حلیمه پس از شرکت در مسابقه، مورد توجه ملی قرار گرفت و با IMG Models قرارداد امضا کرد. او همچنین اولین مدلی بود که در مجله Sports Illustrated Swimsuit Issue با حجاب و بورکینی پوشید.

آدن در اردوگاه پناهندگان کاکوما در کنیا به دنیا آمد. او در سن شش سالگی به ایالات متحده نقل مکان کرد و در سنت کلود، مینه سوتا ساکن شد. او در دبیرستان آپولو تحصیل کرد، جایی که همکلاسی هایش او را به عنوان ملکه بازگشت به خانه خود انتخاب کردند.
سال 2017، آدن قراردادی سه ساله با تمدید با IMG Models امضا کرد. در فوریه 2017، او اولین حضور خود را در هفته مد نیویورک برای فصل 5 Yeezy انجام داد. او بعداً به عنوان داور مقدماتی و پخش تلویزیونی مسابقه دوشیزه ایالات متحده آمریکا 2017 خدمت کرد.

او از آن زمان برای طراحان متعددی از جمله Maxmara و Alberta Ferretti قدم برداشت. او همچنین در هفته مد میلان 2016 و هفته مد متوسط ​​لندن شرکت کرده است. آدن برای American Eagle و British Glamour ژست گرفت و دارای جلد کتاب مد CR است.
آدن اولین مدل با حجاب بود که در باندهای بین المللی راه رفت و با یک آژانس بزرگ قرارداد امضا کرد.در ژوئن 2017، او اولین مدل با حجاب روی جلد Vogue Arabia، Allure و Vogue بریتانیا شد.

در سال 2018، آدن سفیر یونیسف شد. کار او بر حقوق کودکان متمرکز است.
در ماه مه 2019، آدن اولین مدلی بود که در لباس شنای Sports Illustrated با حجاب و بورکینی استفاده کرد.
این اولین بار در زندگی حرفه ای او نبود که او مرزها را شکست و صنعت را متنوع تر کرد تا مسلمانان را در بر بگیرد. آدن در اینستاگرام خود اظهار داشت که حضور او در Sports Illustrated این پیام را هم به جامعه او و هم به جهان می‌فرستد که “زنان از همه پیشینه‌ها، قیافه‌ها، تربیت‌های متفاوت… می‌توانند در کنار هم بایستند و مورد تجلیل قرار گیرند.”


شما میتوانید این مطلب و مطالب مشابه را در پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.


۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *