دوره متریال‌شناسی

متریال‌شناسی
همه افراد در زندگی خود توسط پارچه‌ها احاطه شده و خواه به مد علاقه داشته باشند یا نه، از اختراع مداوم رنگ‌ها ، الگوها و طرح‌های جدید در پارچه‌ها آگاه هستند. اما در مورد الیافی که پارچه‌ها از آن ساخته می‌شوند و مراحل ساخت آن‌ها چه می دانند؟ رنگ‌ها و طرح‌ها چگونه اعمال می‌شوند؟ در انتخاب پارچه برای خود یا برای مشتری به دنبال چه چیزی هستند؟
در این دوره، هنرجویان با انواع مختلف الیاف، طبیعی و مصنوعی و فرآیندهای ایجاد طیف گسترده‌ای از پارچه‌های تولید شده تجاری آشنا خواهند شد.
در پایان این دوره هنرجویان درک خوبی از موارد زیر خواهند داشت:
 • آشنایی با مواد خام و اولیه نساجی و منشاء آن‌ها
 • تشخیص پارچه بافته‌شده از دوخته‌شده، رنگ‌آمیزی‌شده از چاپ شده
 • خواص پارچه‌ها، چگونگی بهبود آن‌ها و کاربرد آن‌ها
 • درک تاثیر مواد خام نساجی و تولید آن‌ها بر محیط زیست
 • اصطلاحات مورد استفاده در فرآیندهای تولید پارچه و توانایی تشریح مراحل ساخت پارچه
 • تجزیه و تحلیل ویژگی‌های، چگونگی ساخت آن‌ها و مواد تشکیل‌دهنده آن‌ها
این دوره برای هر کسی که علاقه‌ای به پارچه‌ها و کنجکاوی در نحوه ساخت آن دارد، ایده‌آل است. ممکن است در صنعت نساجی مشغول به کار باشید یا در زمینه خرید، فروش یا طراحی پوشاک مشغول به کار باشید و بخواهید در مورد پارچه‌های تولید کننده لباس بیشتر بدانید. همچنین آشنایی با انواع پارچه‌، ویژگی آن‌ها، و بافت پارچه‌ها از مواردی است که تمامی افراد فعال در حوزه مد و فشن باید به آن اشراف داشته باشند.
مدرک رلیانس فرانسه پشتیبانی آنلاین پرداخت به صورت اقساط
 • آشنایی با انواع پارچه‌ها، معایب، مزایا و کاربردهای آن
 • آشنایی با انواع الیاف
 • آشنایی با روند تولید پارچه‌ها در کارخانه‌های نساجی پارچه
 • آشنایی با انواع بافت‌های پارچه و کاربردهای آن
 1. آیا این دوره نیازمند پیش‌نیاز است؟
  خیر. تمامی موارد مورد نیاز در این دوره پوشش داده خواهند شد.
 2. آیا گواهی این دوره معتبر است و می‌توان آن‌ را در سفارت‌ها ارائه داد؟
  بله، درصورتی که هنرجویان با موفقیت دوره را تکمیل نمایند، گواهی معتبر و بین‌المللی رلیانس فرانسه را دریافت خواهند کرد. این مدرک در سراسر دنیا و در تمامی سفارت‌ها قابل ارائه می‌باشد و صحت این مدارک با کد رجیستری درج شده بر روی آن از طریق سایت اصلی رلیانس فرانسه قابل بررسی می‌باشد.
 3. چگونه نسخه ضبط‌شده جلسات را مشاهده کنم؟
  نسخه ضبط‌شده هر جلسه برروی صفحه دوره قرار می‌گیرد و گزینه مشاهده آن به همراه تاریخ جلسه ظاهر می‌گردد که با زدن برروی آن به صفحه مربوطه به بازپخش منتقل می‌شوید.
 4. چگونه در این دوره ثبت‌نام کنم؟
  برای ثبت‌نام در دوره نیاز است تا ابتدا در سایت ثبت‌نام کرده باشید. سپس با ورود به حساب کاربری خود و مراجعه به این صفحه می‌توانید مبلغ موردنظر برای پیش‌پرداخت دوره را انتخاب کنید و سپس با زدن برروی پرداخت و ثبت‌نام در دوره به درگاه پرداخت هدایت شوید. پس از پرداخت موفقیت‌آمیز اطلاعات مربوط به دوره در پروفایل‌تان ظاهر می‌گردد. همچنین تا حداکثر ۲۴ ساعت از طرف صاحو استایل با شما تماس گرفته می‌شود تا اطلاعات تکمیلی در مورد دوره به شما داده شود. (مشاهده راهنمای جامع)
 5. آیا امکان درخواست ریزنمرات دوره وجود دارد؟
  بله، پس از ثبت نمره توسط اساتید، دکمه درخواست ریزنمره ظاهر می‌گردد و با زدن برروی آن درخواست شما ثبت می‌گردد و پس از مدتی ریزنمرات شما برای‌تان ارسال می‌گردد.
 6. چگونه در کلاس شرکت کنم؟
  برای شرکت در کلاس درصورتی‌که استاد مربوطه کلاس را شروع کرده باشد، گزینه ورود به کلاس برای‌تان ظاهر می‌گردد که با زدن برروی آن به صفحه کلاس هدایت می‌شوید. (مشاهده راهنمای جامع کار با سامانه کلاس‌ها)
 7. سوالات بیشتری دارم. از کجا می‌توانم پاسخ خود را دریافت کنم؟
  لطفاً ابتدا بخش سوالات متداول را مطالعه فرمائید. درصورتی‌که پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید از طریق چت آنلاین که در پائین سمت چپ دکمه آن وجود دارد، با پشتیبانی ارتباط برقرار کنید. همچنین می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما نیز سایر روش‌های تماس با پشتیبانی را مشاهده فرمائید.

برای ثبت‌نام در دوره متریال‌شناسی ابتدا در همین سایت ثبت‌نام نمایید.

ثبت‌‌نام در صاحو استایل
EN