دوره فیگور

فیگور

طراحی فیگور از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مهارت‌هایی است که تمامی طراحان لباس باید بر آن مسلط باشند. این دوره از پیش‌نیاز‌های اصلی ورود به حوزه طراحی لباس می‌باشد. همچنین برخلاف تصور افراد، داشتن مهارت نقاشی با آن‌که می‌تواند مفید واقع شود، از پیش‌نیازهای آموزش این دوره نمی‌باشد و تمامی تکنیک‌های موردنیاز در این دوره آموزش داده می‌شود.
در این دوره یاد می‌گیرید که چگونه شکل انسان و تناسبات آن را با خطوط و دایرههای ساده ترسیم کنید. تکنیک‌ها و تمرین‌هایی را که یاد می‌گیرید برای ایجاد نقاشی‌های واقع‌گرایانه و ایجاد کاتالوگ از ژست‌ها را می‌توانید استفاده کنید.
در این دوره خواهید آموخت خطوط مستقیم با طول‌های مختلف و دایره‌هایی با اندازه‌های مختلف بکشید، نحوه کار با ابزارهای اولیه طراحی را بیاموزید و درک کنید که موقعیت دست، آرنج و بازوی شما چگونه می‌تواند بر نتیجه تأثیر بگذارد.
در مرحله بعد، نسبت‌های کلی انسان را مطالعه کرده و ترسیم آن‌ها را در هر بخش از بدن تمرین می‌کنید. دایره‌ طراحی کرده و آن‌ها را به نصف و یک سوم تقسیم می‌کنید تا نمایانگر قسمت بالایی اسکلت انسان باشد: سر، پشت و لگن. با ستون فقرات و مهره‌ها ادامه خواهید داد تا متوجه شوید که قسمت بالایی بدن چگونه حرکت می‌کند.
همین اصول را روی اندازه‌گیری‌ها و نسبت‌ها اعمال خواهید کرد تا اندام‌ها را با هم ترکیب کنید و ببینید که هر کدام چگونه حرکت می‌کنند. با اندام فوقانی (بازو، ساعد، و دست) شروع کنید و این کار را با اندام تحتانی (ران، ساق پا، و پا) تکرار کنید.
در نهایت، با ترسیم فیگورهای پویاتر به بررسی مفهوم حرکت بدن ادامه دهید. سپس، یاد بگیرید که چگونه حجم را در بدن انسان با استفاده از اشکال هندسی ساده به تصویر بکشید. در انتها نیز برخی نکات پس از تولید در مورد تکنیک‌های فرافکنی و پرسپکتیو دوره را به پایان خواهید رساند.
مدرک معتبر پشتیبانی آنلاین پرداخت به صورت اقساط
 1. طراحی مانکن استاندارد ۸.۵ سر
 2. اسکلتی و ماهیچه‌ای
 3. تمام‌رخ، سه‌رخ، نیم‌رخ، و پشت
 4. طراحی مانکن حرکتی
 5. آنالیز حرکت‌های متفاوت از روی ژورنال
 6. سایه‌پردازی کامل اندام با مداد
 7. طراحی چهره و تناسبات چهره استاندارد
 8. طراحی مو (فرم‌های مختلف)
 9. طراحی تناسبات دست و پا و حرکت‌های مختلف و جهات مختلف
 10. طراحی مانکن اغراق شده ۹.۵-۱۰ سر در جهات مختلف
 11. جهت دادن به دانشجو برای رسیدن به مانکن شخصی
 12. طراحی چهره و رسیدن به چهره شخصی در تصویر‌سازی
 1. تخته شاسی a3
 2. کاغذ طراحی پارس a3 (۵۰ عدد)
 3. خط کش ۳۰ سانتی
 4. پاک‌کن خمیری
 5. پاک‌کن مدادی
 6. پاک‌کن معمولی
 7. مداد اتود ۰.۵
 8. مداد طراحی B6 B4 B2
 9. محو کن سایز متوسط
 10. تراش

چنانچه در طول دوره نیاز به لوازم خاصی باشد، در کلاس توسط استاد مربوطه توضیح داده خواهد شد.

 1. آیا این دوره نیازمند پیش‌نیاز است؟
  خیر. تمامی موارد مورد نیاز در این دوره پوشش داده خواهند شد.
 2. آیا گواهی این دوره معتبر است و می‌توان آن‌ را در سفارت‌ها ارائه داد؟
  بله، درصورتی که هنرجویان با موفقیت دوره را تکمیل نمایند و گواهی معتبر و بین‌المللی را دریافت کنند، می‌توانند این مدرک را در سراسر دنیا و در تمامی سفارت‌ها ارائه دهند. تصدیق اصالت این مدارک با کد رجیستری درج شده بر روی آن از طریق سایت قابل بررسی می‌باشد.
 3. چگونه نسخه ضبط‌شده جلسات را مشاهده کنم؟
  نسخه ضبط‌شده هر جلسه برروی صفحه دوره قرار می‌گیرد و گزینه مشاهده آن به همراه تاریخ جلسه ظاهر می‌گردد که با زدن برروی آن به صفحه بازپخش منتقل می‌شوید.
 4. چگونه در این دوره ثبت‌نام کنم؟
  برای ثبت‌نام در دوره نیاز است تا ابتدا در سایت ثبت‌نام کرده باشید. سپس با ورود به حساب کاربری خود و مراجعه به این صفحه می‌توانید مبلغ موردنظر برای پیش‌پرداخت دوره را انتخاب کنید و سپس با زدن برروی پرداخت و ثبت‌نام در دوره به درگاه پرداخت هدایت شوید. پس از پرداخت موفقیت‌آمیز اطلاعات مربوط به دوره در پروفایل‌تان ظاهر می‌گردد. همچنین تا حداکثر ۲۴ ساعت از طرف صاحو استایل با شما تماس گرفته می‌شود تا اطلاعات تکمیلی در مورد دوره به شما داده شود. (مشاهده راهنمای جامع)
 5. آیا امکان درخواست ریزنمرات دوره وجود دارد؟
  بله، پس از ثبت نمره توسط اساتید، دکمه درخواست ریزنمره ظاهر می‌گردد و با زدن برروی آن درخواست شما ثبت می‌گردد و پس از مدتی ریزنمرات شما برای‌تان ارسال می‌گردد.
 6. چگونه در کلاس شرکت کنم؟
  برای شرکت در کلاس درصورتی‌که استاد مربوطه کلاس را شروع کرده باشد، گزینه ورود به کلاس برای‌تان ظاهر می‌گردد که با زدن برروی آن به صفحه کلاس هدایت می‌شوید. (مشاهده راهنمای جامع کار با سامانه کلاس‌ها)
 7. سوالات بیشتری دارم. از کجا می‌توانم پاسخ خود را دریافت کنم؟
  لطفاً ابتدا بخش سوالات متداول را مطالعه فرمائید. درصورتی‌که پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید از طریق چت آنلاین که در پائین سمت راست دکمه آن وجود دارد، با پشتیبانی ارتباط برقرار کنید. همچنین می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما نیز سایر روش‌های تماس با پشتیبانی را مشاهده فرمائید.